Downhill Bikers urbane de munte din Columbia Testa limitele sanatatii

$config[ads_kvadrat] not found

practice day Downhill track Iasi

Anonim

În orașul Manizales, Columbia, motocicliștii montani conglomerate își prezintă în mod public cojoanele într-un eveniment numit Urban Downhill. Red Bull este, implicit, implicată, având în vedere adorația sa pentru spectacolele publice de derring-do. În acest an, un motociclist de 25 de ani, pe nume Marcelo Gutierrez, a câștigat cursa - cu 4 secunde întregi. Punctul de vedere al GoPro de la cursa este ceea ce îmi imaginez că compune un cosmar nebun.

Dacă a existat vreodată un biciclist născut, Gutierrez este unul. El a fost de echitatie de biciclete de la vârsta de 3 ani, de curse BMX de la varsta de 6 ani, și bombardarea în jos de la vârsta de 10. avantajul său orașul natal este puternic: acum el a câștigat de cinci ori.

Fără îndoială, ajută că știe străzile intim. Călăreții împotriva cărora se confruntă fără îndoială cursul și sunt conștienți de contururile sale, dar cu greu se compară cu creșterea pe aceleași străzi.

Concursul Urban Downhill face un labirint îndrăzneț și deranjant de pe străzile din Manizales. Motocicliștii navighează în mișcări scandaloase, călătoresc pe salturi off-kilter și se grăbesc să treacă seturi masive de scări - și o fac atât de repede pe cât pot uman. (Aș fi extatic dacă aș fi făcut-o la fund în viaţă; Mă duc să văd un psihiatru dacă l-am făcut în timpul lui Gutierrez de 1:44.)

Gutierrez a câștigat cursa prestigioasă Valparaíso Cerro Abajo în 2013 și a terminat pe locul întâi în 2014. Imaginile din aceste cursuri sunt la fel de surprinzătoare: